A POLYDOX egyedi szennyvíztisztító kisberendezés kommunális szennyvizek biológiai tisztítására alkalmazható olyan területeken, ahol nem megoldható a csatornahálózat kialakítása. Kezelésük rendeltetésszerű használat mellett minimális időráfordítással jár, üzemeltetési költsége alacsony. A berendezés egyenértékű környezetvédelmi megoldást biztosít a közműves szennyvízelvezetéssel, -tisztítással.
2 143 383 Ft
Az alábbi terméket méretétől adódóan különböző szállítási feltételekkel tudjuk szállítani. Bővebb információért kérjen árajánlatot.
A szennyezőanyagok lebontását baktériumok és egyéb mikroorganizmusok végzik, amelyek érzékenyek vegyszerekre, amelyek gátolják a baktériumok szaporodását. Ilyenek például – a teljesség igénye nélkül – az antibiotikumok, a hypo, a klórmész, a különböző fertőtlenítő szerek. Ezért fontos, hogy az ilyen berendezést alkalmazó háztartásokban szemléletváltás következzen be, minimális és lehetőleg biológiailag lebomló vegyszereket alkalmazzanak.
A POLYDOX 12 működési elve:
Előülepítő: a mechanikai tisztítási fokozat szerepét tölti be. A befolyó nyers szennyvíz áramlási sebessége lecsökken, és fázis szétválás következtében a szilárd részek leülepednek. A durva szennyeződések lebontása bontó levegő bevitel segítségével történik. A mechanikai tisztítással egy időben megindul az anaerob bomlás, ill. a denitrifikáció. Az előülepítő feladata a durva szennyeződések leválasztása és a biológiai lebontás során keletkezett fölösiszap tárolása.
Aerob medence: az aerob térbe jutó szennyvíz szerves anyag tartalmának jelentős része lebomlik. A biológiai bomlást végző mikroorganizmusok életfeltételhez szükséges levegőt kis teljesítményű membrános légkompresszor juttatja csődiffúzor(ok) segítségével a reaktortérbe. A reaktortérben megvalósul a teljes biológiai lebontás és végbemegy a teljes nitrifikációs folyamat.
Utóülepítő: feladata az ülepíthető anyagok, iszap leválasztása. A leülepedett iszap az előülepítőbe, és az aerob térbe kerül, ahonnan az üledéket évente 1-2 alkalommal, ill. szükség szerint el kell szállíttatni. Iszapelvételkor gondoskodni kell a reaktortér, valamint az utóülepítő rész tisztításáról is, majd a tartályt fel kell tölteni vízzel.
Az egyes terek között a szennyvíz gravitációsan, valamint a vezérlés által működtetett mamutszivattyúk segítségével közlekedik. A tisztított szennyvíz szintén gravitációs úton távozik a berendezésből, ami gyökéröntözésre kiválóan alkalmas.
Műszaki adatai
További információk
A beépítési követelményeket a POLYDUCT NYRt. beépítési útmutatója tartalmazza